בגידות במקום העבודה

איש מדבר בטלפון ייעוץ זוגי ואישי צילה שנהר

בגידות במקום העבודה
מהנסיון שלי בייעוץ זוגי ושיקום זוגות, אנשים ונשים לאחר בגידה אני מגלה שרוב הבגידות מתרחשות במסגרת העבודה.
אלו יכולים להיות אנשים שעובדים ישירות עם בן או בת הזוג או עובדים במעגל הרחוק יותר.

 

למה בגידות במקום העבודה זה דבר כל כך נפוץ?

 

1. אנחנו מבלים את רוב שעות היום בעבודה, הרבה יותר ממספר השעות שאנחנו מבלים בבית ואני לא מחשיבה שעות שינה. שוק העבודה היום תובעני באופן מיוחד ודורש שעות עבודה רבות. אנשים מוצאים את עצמם עובדים במקום העבודה 12 ולפעמים 14 שעות עבודה. תוסיפו לזה שעות נסיעה ועמידה בפקקים. תורידו שעות שינה ונשאר לזוגיות ולמשפחה שעה או שעתיים נטו .

2. גם השעות המועטות שאנחנו בבית עם המשפחה ובזוגיות הופכות להיות שעות של פריקת לחץ ולא במובן הטוב של המילה. המריבות, המתח, השחיקה, הכעסים, השתיקות, מתנקזים לשעתיים האלה שבן / בת הזוג בבית כי כשהם או אנחנו בעבודה אי אפשר לסגור איתם חשבונות כי הם עסוקים. יכול לעבור שבוע בלי שלובנו דברים קריטיים בזוגיות והרעל מצטבר.

3. בעבודה אנחנו לא יכולים להזניח את עצמנו כמו שאנחנו לפעמים נוטים בבית. בעבודה לא נתלבש עם סמרטוטים, נעלי בית עם חור וקוקו מרושל. לעבודה אנחנו מתבשמים, מתלבשים יפה ונקי, מסתדרים, משתדלים להיראות טוב. בבית אנחנו נרשה לעצמנו להיות מוזנחים שמצד אחד זה סבבה כי זה הבית, מצד שני זה לא סקסי.

4. בעבודה לא נרשה לעצמנו להתנהג בנבזיות כמו שאנחנו מתנהגים בבית. בעבודה לא נוכל למתוח את החבל יותר מדי, לקלל, להשפיל אחרים, לצרוח, לריב, להקטין כי פשוט יעיפו אותנו ממקום העבודה. בעבודה אנחנו לא יכולים לריב כמו שאנחנו רבים בבית.

5. בעבודה אנחנו משתדלים להביא את הגרסא הטובה ביותר של עצמנו כי אנחנו רוצים להוכיח את עצמנו. נשתדל לא להפגין התנהגות שתגרום לאחרים לזלזל בנו.

6. בעבודה נוצרים גם קשרים אינטימיים, שיחות עם אחרים ואחרות, אין את המתח הזה שיש בבית בגידול הילדים ובמילוי מיליוני המטלות שלא נגמרות אף פעם. בעבודה אנחנו יכולים לעשות הפוגות ולדבר עם אנשים שכיף לנו איתם, שיש כימיה, שזורם לנו, שמתייחסים אלינו יפה.

7. מהר מאוד קשר טוב עלול להפוך לפלירטוט ומשם הדרך לקשר חם יותר והדוק יותר קצר.

8. בעבודה בן / בת הזוג לא יודעים בדיוק בכל רגע מה אנחנו עושים. בעבודה יש לנו אוטונומיה יחסית גם אם בבית יש לנו פחות אוטונומיה. הבעל / האשה לא עובדים איתנו על פי רוב ולא יכולים לעשות לנו פרצופים אם נכנסנו למשרד של איקס ודברנו חצי שעה על ענייני "עבודה, בית וכמה מאתגר לנו בזוגיות שנשחקת בגלל שאין לנו זמן אליה".

9. למה אנשים בוגדים עם אנשים ממעגל העבודה שלהם? כי הם יכולים וגם כי מרבית האנשים הם כנראה לא עומדים בבלעדיות בזוגיות ויעידו על זה אחוזי הבגידות המטורפים.

 

אז מה כן לעשות כדי לא "ליפול" לרומן במקום העבודה?

 

1. להיות מודעים לזה שזה קורה ושזה מאוד מאוד נפוץ.
2. לא להיכנס ללחץ ולהיות בתפקיד החוקר/ת הראשי/ת.
3. לחזק את הכנות בזוגיות כי כנות זה המפתח, אם כי אני לא מכירה הרבה אנשים שבמסגרת הכנות בזוגיות יגידו "הי מותק, התאהבתי במישהי / מישהו אחר/ת בעבודה", כדאי לדבר על זה. האינסטינקט הוא כמובן להסתיר כי בגידה זה משהו לא מקובל ויש עליו עונשים רבים וחמורים.
4. להשתדל לחזק את הזוגיות בבית, מה שלא פשוט בהיעדר זמן, אנרגיה ושחיקה טבעית שמתרחשת בכל זוגיות.

צילה שנהר – ייעוץ זוגי ואישי בצפון ואונליין.
לפגישת היכרות נא להתקשר או לשלוח ווצאפ ל 0506402526

צילה שנהר – יועצת זוגית אישית ומגשרת. קליניקה בכפר ורדים בצפון וגם אונליין לישראלים בחו"ל ולאנשים שגרים רחוק.

לקביעת פגישת היכרות 0506402526

את אשה ואת חווה בגידה? אני רוצה לתת לך עזרה ראשונה מעולה בוידאו כאן

אתה גבר נבגד? אני רוצה לתת גם לך הדרכה בוידאו בחינם כעזרה ראשונה כאן