איזה דברים טובים יכולים לצאת מבגידה?

אני יודעת שזה נשמע הזוי ואפילו לגמרי. אנשים רואים בבגידה את הדברים הכי קשים בעולם. אנשים רואים בבגידה סוג של מוות.
מוות מערכת היחסים. מוות התמימות, מוות הבלעדיות, מוות האשלייה שנחיה באושר ובעושר עד עצם היום הזה ולעולם אף אשה או אף גבר לא יערערו את מה שיש לנו ביחד גם אם מה שיש לנו ביחד זה מריבות, צעקות וקשיים יותר מכיף, חברות ואהבה.
אני שומעת ביטויים כמו :
"אין מחילה לבוגדים", "תזרקי אותו / תזרוק אותה לכל הרוחות", "מגיע לו למות בייסורים ביחד עם הזונה המגעילה שלו".
כשאני אומרת שמבגידה יכול לצאת משהו טוב אנשים מסתכלים עלי כאילו יש לי קרניים של שור צעיר.

 

בואו נדבר על זה קצת, מהם הדברים הטובים שיכולים לצאת מבגידה?

 

1. הזדמנות להבין מה הצרכים אחד של השני. אנשים לא מדברים על הצרכים שלהם, אנשים אפילו לא יודעים להגדיר מה הצרכים שלהם. וגם אם אנשים יודעים מה הצרכים שלהם הם מתביישים לבוא ולהגיד אותם או יודעים שישלמו עליהם מחיר כבד כי יש נושאים שהס מלהזכיר. אנשים מתביישים או לא יכולים לדבר על התשוקות האירוטיות שלהם שיש להם לאנשים אחרים מחוץ לזוגיות כי זה מאיים מאוד. הבגידה שמה את הדברים על השולחן בצורה מאוד ברורה. כי אי אפשר כבר להתכחש לנושא הזה.

 

2. תקשורת טובה יותר – לאחר בגידה עולות פתאום שיחות נפש שהזוג לא עשה הרבה שנים. נכון שהצד הבוגד לא תמיד מבסוט לספר דברים שהוא יודע שיכולים לפגוע והצד הנבגד מרגיש ש"מגיע לו" שהצד הבוגד יספר הכל כוללללל הכל. אבל אין ספק שפתאום מדברים הרבה יותר לעומק מאשר הודעות ווצאפ של מטלות ביתיות שיש לעשות.

 

3. לקחת פסק זמן לעצור ולהסתכל על הדברים מהצד. להסתכל עליך ועל הצד השני. לחשב מסלול מחדש בזוגיות.

 

4. לא לקבל את הזוגיות כדבר שהוא מובן מאליו. כי הזוגיות איננה מובנת מאליה וגם לא הנוכחות של בן / בת הזוג. נכון שהתרגלנו כבר אחד לשני אבל מצב של מובן מאליו הוא לא בריא לשום מערכת יחסים ובטח לא לזוגיות.

 

5. הזדמנות להכיר צדדים אחרים בבן הזוג גם אם הצדדים לא בהכרח מוצאים חן בעינינו והיינו מעדיפים שהצדדים האלו ייכחדו אצל בן / בת הזוג.

 

6. הזדמנות להכיר צדדים אחרים בעצמנו גם אם אלו צדדים פחות נעימים כמו כעס, זעם, שנאה, כאב, עייפות רגשית ונפשית, רצון לנקום, אלימות, איבוד האמון, פגיעה והשפלה. החיים כרוכים גם ברגשות כאלה ולא רק ברגשות משמחים וטובים.

 

7. הזדמנות להבין שאנחנו אנושיים. שיש לנו תשוקות ומאוויים שלא תמיד מסתדרים עם חוקי המונוגמיה המאוד מאוד מוגדרים.

 

8. הזדמנות לבחון את החוזה הזוגי מחדש. אין ספק שהחוזה הזוגי השתנה מבחינת הצד הבוגד אבל מאוד ייתכן שהחוזה הזוגי גם לא מצא חן בעיני הצד הנבגד אלא שהוא לא עשה עם זה שום דבר והמשיך מכוח האינרציה. יש זוגות שפותחים את הזוגיות שלהם אחרי בגידה כי הם שמים על השולחן דברים שאלמלא הבגידה הם לא היו חושבים או מודעים לצורך הזה.

 

9. יש לפעמים תשוקה מוגברת מהצד הבוגד.

 

10. ומאידך תשוקה מוגברת מהצד הנבגד.

 

11. אין זוגיות שאין בה משבר כזה או אחר. ניתן להפוך כל משבר להזדמנות לצמוח ולגדול ברמה האישית והזוגית. זוגיות שאין בה אף משבר היא זוגיות מתה או שאחד מבני הזוג מת פיסית, רגשית או מבטל את עצמו לחלוטין. זה כבר בעיה בפני עצמה.

 

צילה שנהר – יועצת זוגית אישית ומגשרת. קליניקה בכפר ורדים בצפון וגם אונליין לישראלים בחו"ל ולאנשים שגרים רחוק.

לקביעת פגישת היכרות 0506402526

את אשה ואת חווה בגידה? אני רוצה לתת לך עזרה ראשונה מעולה בוידאו כאן

אתה גבר נבגד? אני רוצה לתת גם לך הדרכה בוידאו בחינם כעזרה ראשונה כאן

צילה שנהר – ייעוץ זוגי אישי וגישור בצפון ובסקייפ.
סיוע לזוגות במשבר בזוגיות