הוא חושב שרק הוא צודק ואני נטרפת מזה

אחד הדברים שהכי כואבים לי כיועצת זוגית זה לראות זוגות בהם אחד מהם מלא אגו.
אני לא רוצה להכליל אבל לרוב זה הגבר שמגיע עם אגו בשמיים שמסתיר מאחוריו פחד גדול: פחד משינוי, פחד מביקורת, פחד מלא להיות צודק.
לרוב אני אשמע משפטים כמו:
"אני יודע מה נכון", "אני יכול להיות יועץ זוגי בעצמי גם בלי ללמוד", "אם היא רק תעשה את מה שנכון (שזה מה שאני חושב), אז הדברים יסתדרו", "הבעיה היא בה ולא בי", "אני השראה לכולם".
כשניצב מולי גבר כזה אני יודעת דבר אחד והוא שיהיה לי מאוד קשה להעביר אותם תהליך.
ניצבות שם שפע התנגדויות סמויות וגלויות, כי אדם שבטוח שהוא הצודק ואין מה לשקף לו, להסביר לו ולאתגר אותו בכך שישים שימני שאלה במקום סימני קריאה. זה אדם שמתבצר בעמדות שלו ויגן עליהן בחירוף נפש.
ואם הוא כל כך צודק ויכול להיות יועץ זוגי איך זה יכול להיות שהזוגיות שלו במצב נוראי? שאשתו בדכאון סמוי, שאין ביניהם אינטימיות, שהם רבים הרבה או יש שתיקות מעיקות, שהם חושבים על גירושים.

אני מאוד משתדלת להלך בין הטיפות במצבים כאלה. כי מצד אחד אני רוצה "לסדוק" את האגו שלו כדי שיראה שחוץ ממנו יש עוד אנשים בזוגיות הזאת, מצד שני אם אסדוק יותר מדי זה יעורר אצלו כזאת התנגדות וכעס שהוא לא יהיה מוכן להתרכך.

אם הייעוץ הזוגי לא יצליח הוא יאשים את כל העולם, את אשתו שהיא לא מוכנה לעשות מאמצים ולהשתנות לפי מה שהוא חושב, אותי שלא פתרתי לו את הבעיות וגרמתי לאשתו להשתנות לשביעות רצונו ויוכיח לי שהכלים שלי לא עובדים, כי עובדה שהזוגיות שלו לא השתפרה.

לצערי אנשים כאלה ילמדו בדרך הקשה.

הבעיה היא שמול גבר כזה נמצאת בדרך כלל אשה שפעם היתה חזקה אבל עם הזמן הכוחות שלה הלכו והתדלדלו והיא התעייפה עם השנים.
אשה שנעלמה לה שימחת החיים, אשה שהיא לא רוצה לשכב איתו כי הוא מקטין אותה, אשה שתיצור סביבה כל כך הרבה מגננות כי נמאס לה לריב איתו. אשה שתגיד לו "אתה צודק" רק כדי לחסוך לעצמה עוד הטפות מוסר מעיקות ממנו עם אינסוף תלונות על ההתנהגות שלה.

 

ואז קורה אחד מהשניים:
1. המערכת הזוגית נשארת אותו דבר או הופכת ליותר גרועה. הילדים קולטים שזו מערכת היחסים שצריכה להיות בזוגיות ולרוב מפנימים את התפקידים האלו שבהם הגבר צודק והאשה חלשה, עייפה וכנועה.

2. הם מתגרשים, אבל בגלל שהיא כל כך מותשת מערכת היחסים ביניהם לא שיוויונית בגירושים כי הוא שדד לה במהלך השנים את האנרגיות, את הבטחון העצמי שלה ואת תחושת המסוגלות.
לרוב הגירושים יהיו מכוערים והיא תצא עם פחות זכויות רק כדי להוריד אותו מעליה. אבל זה לא יעזור, כי גם כגרושים הוא ימשיך למרר לה את החיים ולהסביר לה שהוא צודק והיא טועה. זה ישפיע על גובה המזונות, על הסדרי הראייה, על ההתערבות שלו בחיים שלה כגרושה ועוד…
בקיצור, זה ייגמר רק כשהוא או היא ימותו.

או…..

שהאשה תגיע למצב של "די", תגלה בתוכה כוחות של לביאה טורפת ותצליח לעשות שינוי מאוד משמעותי בחייה כי היא כבר לא תהיה בפחד, בהסכמה להקטנה, בעייפות, בדכאון.
כי כשנמצאים בדכאון סמוי קשה מאוד לעשות מהלכים כי כל מה שרוצים זה שקט ולישון.

מבין כל מגוון הלקוחות שלי יש זוגות שזה מה שמאפיין אותם ואני מתכווצת בפנים עד מאוד.
גם אצלכם זה ככה?
מכירים זוגות שאצלם זה גם ככה?

אשמח לתת במתנה הדרכה קצרה בוידאו בנושא תקשורת בזוגיות שיהיה קל יותר לתקשר. ההדרכה מיועדת לנשים והיא פרקטית ומחזקת.
היא טובה מאוד גם בתקשורת עם הילדים: מניסיון אישי כי יש לי 3 מתבגרים.
לחצי על הקישור עכשיו ותקלידי מייל

צילה שנהר – יועצת זוגית אישית ומגשרת

ייעוץ זוגי בכפר ורדים ואונליין בכל הארץ ובחו"ל.

ייעוץ זוגי פרקטי וקצר עם כלים ותובנות

לקביעת פגישת היכרות נא לשלוח ווצאפ

0506402526