אנשים לא בוגדים כי בהכרח רע אלא כי……

 

בכל מקום שאני שומעת על בגידות התגובה הכי נפוצה היא "אם כל כך רע צריך להתגרש לפני, רק לא לבגוד".
ישנה משוואה : מתחתנים, הזוגיות מתדרדרת, נהיה רע, מתגרשים במשך כמה שנים (לפני הצורך לבגוד).
או מתחתנים, הזוגיות מתדרדרת, נהיה רע, רוצים לבגוד, מתאפקים כמה שנים, מתגרשים עוד כמה שנים ורק אז אפשר להשתחרר כי זה כבר לא בגידה כשגרושים.
אני רוצה להביא עוד זוית התבוננות.

 

חסר לי חסר לך חסר לנו

אנשים לא בהכרח בוגדים כי רע להם. אנשים בוגדים כי חסר להם משהו שהם לא יכולים למצוא בזוגיות.
אני רוצה לגעת בעוד נקודה.
אנחנו נמצאים בזוגיות על סקאלה לא לגמרי מוגדרת שנעה בין אי שביעות רצון לבין ממש סבל ואומללות. אין זוגיות שאין בה מרכיב של שביעות רצון וקשה לשים את האצבע ולהגיד מתי עוברים את שלב התסכול ועוברים לשלב האומללות ומתי זה מגיע ממש לסבל.
אנשים מתרגלים לבעסה.
אנשים פוחדים לעשות שינויים.
אנשים מעדיפים להיות בבעסה המוכרת מאשר לשנות את הסטאטוס קוו ולכן אם לאט לאט הזוגיות מתדרדרת קשה לשים את האצבע ולהגיד "עכשיו רע, עכשיו מפרקים את החבילה".
זה תהליך זוחל והוא זוחל לאט. מה עוד שאנחנו כל כך עסוקים היום במיליון מטלות שאין לנו זמן כוח ואנרגיה לעשות עוד חצי מיליון מטלות שיתווספו עלינו בתהליך הגירושין, שלא לדבר על האנרגיות שזה ייקח.
ואם כל זוג שהיה חש בעסה בזוגיות היה מפרק את החבילה, לא היה זוג אחד נשוי היום בישראל או בעולם. אנשים היו נפרדים עוד לפני החתונה, או קצת לאחריה כשהמציאות מנפצת את האופוריה והמוצי פוצי.

 

אחזור לבגידות

יש אנשים שבוגדים כי הבגידה עבורם זו בריחה מזוגיות מאמללת. כי בזוגיות הם לא מקבלים חום, אהבה, יחס, מגע, אכפתיות, צחוק, אינטימיות, סקס, נעורים ותחושה של שמחה. את הדברים האלה או לפחות את חלקם הם כן מוצאים מחוץ למערכת הזוגית השחוקה והמאמללת.
ויש לא מעט אנשים שבוגדים למרות שבסך הכל הזוגיות שלהם סבבה ויש בה גם דברים טובים וגם דברים לא טובים. אולי הזוגיות שלהם לא מושלמת ובתכלס אין דבר כזה אבל היתרונות עולים על החסרונות.
יש יכול להיות להם חסר בזוגיות?
למשל: לחוות חוויות מיניות עם אנשים אחרים שהם לא נשואים. זה משהו שבזוגיות רגילה מונוגמית אי אפשר לספק, גם אם תשימי פאה, תדברי במבטא צרפתי, תשחק אותה המדריך החתיך בחדר הכושר (למרות שאתה לא מתקרב לכושר ב 20 השנה האחרונות), וגם אם תקנו ויברטור רוטט או עוד פלאג. כי גם אחרי ששמת פאה בלונדינית ודברת במבטא צרפתי בסקס עדיין צריך להשכיב את הילדים לישון, לזרוק למיחזורית ולתכנן מי מפזר מחר למסגרות.

התרגשות שנובעת שההשתקפות שלנו בעיניו של אדם אחר ולא מוכר.
בן הזוג או בת הזוג מכירים אותנו היטב, על היתרונות ועל החסרונות. אנחנו לא יכולים למכור להם בולשיט ולא בטוח שהם יצליחו להסתכל עלינו בעיניים רעננות כאילו פעם ראשונה הם רואים אותנו.
הכיף הכי גדול שלנו כבני אדם זה להרגיש מושכים, אטרקטיביים, רלוונטים, סקסיים, מוערכים, שווים. גם אם בן הזוג או בת הזוג יעופו לנו על התחת עדיין נרגיש צורך לקבל מחמאות מבני המין השני, כולל כאלה שאנחנו לא נשואים להם.
בעלך יכול להגיד לך מהבוקר עד הערב שאת נראית פגז ואת מושלמת. אחרי זוגיות של 10 שנים, סביר להניח שמאוד תתרגשי אם החתיך שאת עובדת איתו יחמיא לך ויגיד לך שאת נראית מהממת, ולא תגידי לו "שלא תעז להגיד לי את זה, אני נשואה, תיזהר שלא אגיש עליך תלונה על הטרדה מינית ויפטרו אותך עוד היום".

גם אם אשתך משתטחת לרגליך בכל בוקר וערב ומעריצה אותך כאילו אתה אליל שירד כרגע מהאופלימפוס, תרגיש ממש כיף לפלרטט עם מישהי מהעבודה כי זה ממש נעים להרגיש את ההשתקפות שלך במבט של מישהי זרה.
זה לתקף את זה שאנחנו עדיין רלוונטים לשוק.
ואת זה אי אפשר לעשות בזוגיות, גם אם תעשו ביחד חוג מקרמה, חוג קראטה, חוג בישול או אפיית קפקייקס.
מערכת שיש בה בטחון, חזרה, שגרתיות ויציבות, לעולם לא תוכל להכיל מרכיבים של משהו חדש, שונה, מסעיר, אחר שכרגע הכרת.

 

כל מערכת זוגית נשחקת עם הזמן

 

אין מה לעשות, זה חוק טבע. צמחים נובלים, עץ מחליד, מכוניות דורשות תיקון, בית צריך לנקות. זו תחזוקה אינסופית ועצם התחזוקה כבר מייצר תסכול.
זה חלק מעסקת החבילה. האם ברגע שיש תסכול צריך להתגרש? כבר דברתי על זה בפסקה למעלה.

זוגיות לא יכולה לתת את מה שבגידה יכולה לתת.
בגידה לא יכולה לתת את מה שזוגיות יכולה לתת.
בעולם של או או, מאוד קשה ליישב בין השניים. מערכת יחסים זה עניין הרבה יותר מורכב מהנוסחא שכתבתי למעלה. אנחנו לא חיים בעולם של שחור לבן.
שאם יש תסכול = תתגרשו.
ואם סהכ סביר לכם = אז אין מצב שתהיה בגידה.
גם זוגות שטוב להם באופן יחסי בזוגיות בוגדים. כי הם מחפשים להשלים את מה שחסר להם.

 

מה דעתך על מה שכתבתי כאן?

צילה שנהר – יועצת זוגית אישית ומגשרת.
בכפר ורדים בצפון ואונליין מכל הארץ והעולם.
פגישת היכרות 0506402526

 

את אשה נבגדת?  הדרכות בחינם

 

אתה גבר נבגד?  הדרכה בחינם