מגיע לי זוגיות מושלמת

מגיע לי יותר טוב
בתרבות הצרכנות והצרחנות האינסופית בה אנו חיים כיום, הגשמה עצמית באמצעות זוגית היא ערך נעלה.
מגיע לי מישהו שיעריץ את האדמה שאני דורכת עליה, מגיע לי מישהו שיתמסר בשבילי, שימלא את הצרכים שלי במדויק, שיהלל אותי, שיסתכל רק עלי ושלעולם לא ירד לו ממני, אומרות לי נשים.

 

מגיע לי

מגיע לי מישהי שתהיה מינית וסקסית כל הזמן, שתהיה בראש קליל, שתזרום, שתפרגן לי ותדע מתי לתת לי חופש כי מגיע לי, אומרים לי הגברים.
הפער בין תרבות המגיע לי, תרבות שדורשת מאחרים שיתנו לי את הצרכים שלי כי זאת זכותי מלידה לבין הזוגיות המציאותית שיש בה גם לא מעט תסכולים הוא הבסיס לכשלון של כל כך הרבה מערכות יחסים ולהתפרקותן של כל כך הרבה משפחות.
מערכות יחסים לא מתפרקות כמשהו מיקרי, פעם אחרי פעם מתפרקות מערכות יחסים. מה שבהתחלה נראה כמו הגשמת החלום "הוא מושלם בעיניי, אף פעם לא רבנו" הופך ל"אופס, הוא מתסכל אותי והוא אנושי".
התרגלנו שהצרכים שלנו אמורים להתמלא, אנחנו נכנסים לחנות ורוכשים מיד מוצר משודרג ארוז במתנה לשביעות רצונינו עם פתק החלפה ואחריות לשלוש שנים.
אנחנו מצפים שמוצר הזוגיות כפי שאנחנו מצפים יהיה עוד משהו שנצרוך עם אחריות לכל החיים, שידרוג אוטומטי, עדכון גרסא לשביעות רצונינו בלבד ועם פתק החלפה הניתן למימוש בכל רגע נתון בלי להרגיש חרטה.
כולם רצים לחפש את האושר שלהם וכולם בטוחים שהאושר שלהם נמצא בזוגיות, מרחק חיפוש אחד באפליקציה.
יש ציפייה שזוגיות תהיה לכל החיים, באושר ועושר עד עצם היום הזה וכשהאגדות פוגשות את החיים עם כל הבעסה שיש בהם אנחנו מרגישים מרומים ושהאשלייה מתפוצצת בפרצוף.

שלום פה מתקנים אנשים?

מדי יום אני פוגשת בקליניקה שלי זוגות שמביאים לתיקון אחד את השניה.
הוא רוצה לתקן אותה והיא רוצה לתקן אותו.
על אריזת הזוגיות שלהם היה כתוב, אהבה, קבלה, הכלה, אקסטזה, מיניות נשגבת, אלוהית, התמסרות וקרבה גדלה והולכת וכמובן אושר.
כשפתחו את האריזה גילו שיש שם: עבודות בית, שגרע, לחץ כלכלי, את ההורים שלו ושלה, ילדים, עבודה, שעמום ושיממון.
הם רוצים להחזיר את החבילה, להשאיר את האריזה ולהגיד לי "כזה אני רוצה".
והם יודעים לבוא עם רשימת מכולת מה בדיוק הרכיבים שהם רוצים כדי שהמוצר והשירות יהיו לשביעות רצונם.
"אם הוא רק ישתנה, יקשיב לי יותר, יפסיק להתווכח איתי על כל דבר, יתחיל להסכים איתי ויקח על עצמו את רוב עבודות הבית. אם הוא רק יפסיק לשבור לי את המילה מול הילדים, לפזר את הנעליים שלו בכל הבית ושיתחיל לתת לאחותו שאני לא סובלת על הראש ולהעמיד אותה במקומה".
"אם היא רק תפסיק לדרוש ממני, לאכול לי את הראש, לתת לי לשבת 15 דקות בשקט אחרי שאני חוזר לעבודה בלי שהיא תפיל עלי רשימת מטלות אני אהיה מאושר, ואני מרגיש מרומה גם בתחום המיני, יש רכיב פג תוקף בזוגיות שלנו, תתקני אותה ותחזירי לי אותה עם חשק מיני אדיר כמו שהיא היתה בהתחלה כי עכשיו היא כל הזמן מתחמקת".

פוףףףףף החלום נגוז

תהיו מאושרים, צועקת החברה המודרנית, לכו תגשימו את עצמכם בזוגיות אחרת, תזרקי אותו לכל הרוחות, תזרוק אותה לכל הרוחות, חיים רק פעם אחת, תתגרשו או לכו לטיפול למטרת תיקון.
אני רואה את פצועי הזוגיות כל יום, כשאני שואלת אותם האם הם מכירים זוג אחד שהזוגיות שלהם מהווה השראה מבחינתם הם מסתכלים עלי המומים. לרוב הם לא מכירים אף זוג כזה בסביבה שלהם, לא הזוגיות של ההורים, לא של חברים ולא של שכנים.
אבל הם בטוחים שיש זוגיות כזאת רק שהם עדיין לא גילו אותה.
את הזוגיות הבאה הם מחפשים כשהם שרוטים ופגועים עד עמקי נשמתם מפירוק הזוגיות הקודמת.
מגיעים לחיפוש הזוגיות הנכונה עם גרוש/ה זועמ/ת, מזונות, מצב כלכלי ירוד, ילדים מפורקים רגשית, כאוס משפטי ומקווים להתחיל התחלה חדשה עם הפול טריילר שהם סוחבים איתם.

צילה שנהר – יועצת זוגית אישית ומגשרת

 

לקריאת המאמר אין סקס עד שלא מסיימים את תהליך הגירושין    יש ללחוץ כאן