חרדה חדשה בשם FOMO

כאילו שלא חסרות חרדות בעולם שלנו נוספה חרדה חדשה.
FOMO – FEAR OF MISSING OUT
אני רוצה להסביר. בעידן שלנו כיום אנו חיים בתחושת החמצה כללית. פחד שאנחנו מפסידים משהו כי אנחנו לא עושים את השינויים הנדרשים.
המשהו הזה זהו האושר שאנחנו מרגישים שזוהי זכותנו מלידה.
אנחנו עובדים בעבודה סבבה – מתגנב לו חשש שאנחנו מפספסים את עבודת חלומותינו, את הייעוד שלנו בחיים ואם רק נלך לסדנא בה יתגלה לנו הייעוד האמיתי לשמו באנו לעולם, לא רק שנהיה מאושרים עד גג העולם גם יפלו עלינו טונות של כסף ללא מאמץ כי נהיה בתדר המתאים בו כל החסימות האנרגטיות ייפתחו והכל יהיה בסדר.
אנחנו לא עובדים בעבודת חיינו? אנחנו כישלון וכשנמות זה ינקר לנו לפני המוות שפספסנו את החיים האלה.

הרדיפה אחר האושר המובטח

 

אנחנו נראים סבבה אבל לא מושלמים? אנחנו חייבים להשיל כמה קילוגרמים, אז ננסה עוד דיאטה שעדיין לא ניסינו כי שם טמון הקסם הבא. פשוט עוד לא ניסינו מספיק. וחייבים לנסות את הפטרייה המיוחדת שהתגלתה ביפן ותמצית ממנה גורמת לכל גוף אנושי להשיל בין לילה 20 ק"ג, למצק את עור הפנים, להאריך את השיער ולהיראות 10 שנים פחות. אנחנו עדיין לא מושלמים? אז אולי נשפץ את האף? החזה? התחת? נמתח את הפנים? נשאב את השומן מהבטן כי הדיאטה לא הצליחה ועלינו הכל בחזרה…. אבל אז אנחנו שומעים על עוד שקר כלשהו ומוכנים לשלם והרבה רק בשביל לנסות את הקסם הבא.

מנקסט לנקסט

 

אנחנו בזוגיות עם מי שהיה נראה לנו הבחירה המושלמת, אבל כבר לפני החתונה התגלו קשיים, הוא לא מי שציפינו. ההבטחה לאופוריה מחמיצה מול המציאות האפרורית ותחושת רמייה נכנסת בסדקים של האושר והעושר עד עצם היום הזה. אולי הוא לא הנכון לנו? אולי לא נתחתן בכלל? אולי נתגרש? כי בטוח מחכה לנו מישהו יותר טוב, יותר מדויק, שנרגיש שזה זה, שנגע באהבה השמיימית.
ואם לא נמצא את המובטח אז נעשה עוד דייט ועוד דייט ועוד אודישן ובכל דייט כזה נשב ונחשוב שאנחנו סתם מבזבזים את הזמן כי בטוח מסתובב שם המובטח שלנו ואנחנו עדיין לא גילינו אותו, אז שנזמין חשבון עכשיו? ותשלם אתה כדי להיות ג'נטלמן. אתה כרגע הפסדת למישהו שנמצא אי שם במחוזות האשלייה ואין מצב שתוכל להתחרות בו.
כי המובטח הוא האשלייה הנשגבת ואתה בעוונותיך רק אנושי. נקסט.
וכך מנקסט לנקסט רווקים ורווקות, גרושים וגרושות מחפשים את המובטח/ת ולא יתפשרו.
למה להתפשר אם יש את ההבטחה לאושר עילאי?

 

והנשואים שואלים את עצמם מה קורה פה? הם התחתנו אבל זה לא זה. זה לא האושר שנמצא שם בין ערמות הכביסה, הילדים התובעניים וחשבונות הבית השונים המגיעים עם חיוב כרטיסי האשראי שתמיד אבל תמיד הוא מפתיע מדי בגללו / בגללה.
ויש לנשואים תחושת החמצה שחיים רק פעם אחת, אולי כדאי להתגרש ולמצוא את האהבה לה כולנו זכאים.
אהבה כזאת שכל הצרות שלנו יתגמדו לידה.
אהבה כזאת שתחפה על כל מאבקי הגירושין, המצב הכלכלי הירוד, השריטות, הילדים הפצועים רגשית, הנקמנות של האקס/ית. נוכל לשים את הראש על האהוב/ה ושכל העולם יקפוץ לנו כי מצאנו את מה שחיפשנו, מצאנו את האושר.
אנשים אחוזי תזזית מחליפים ניידים, דירות, עבודות, מדינות, בגדים, רכבים, בני זוג, בנות זוג בחיפוש אחר האושר, אחר התשוקה, אחר זה שיתן לנו 60000 אורגזמות ברצף. אחרי זאת שלא תירצה לצאת מהמיטה ותרצה רק סקס כל היום וכל הלילה עוד ועוד.
כמו דבורים שמתעופפות מפרח לפרח, לא כדי לאכול צוף אלא מתוך בטחון פנימי עמוק שבפרח הבא נמצא את האושר.

דרוש בן / בת זוג שיתנו לנו את האושר לנצח

אנשים מתייחסים לדייטים כמו ראיון עבודה:
רוצה חתונה?
רוצה ילדים?
כן??? אוקיי… עברת לשלב האודישנים המפרך הבא בדרך לחתונה.
לא??? נקסט, נחפש את זה שיענה כן על כל השאלות האלה ביחד עם עוד 1000 פרמטרים נוספים לא ריאליים. כי למה שאנחנו מתגמש ונתפשר? שהצד השני יתגמש ויתפשר.
אנחנו נולדנו נסיכים ונסיכות ואוטוטו נגיע אל האושר, אז תעשה טובה ותעשי טובה גם את – תחפפו מפה, אתם מפריעים לנו בחיפוש אחרי המיועד/ת.

אנשים לא מרוצים במה שיש להם כי תמיד נדמה להם שהם מפספסים משהו חשוב.
שמעבר לפינה מחכה האושר.
והאושר??? הוא בורח מהם או נוגע בהם לשבריר שניה ואז בורח להם ומשאיר אותם מתוסכלים, רעבים ובחיפוש מתמיד אחרי האושר הנצחי שלא יהיה שם לאורך זמן.

 

 

לקריאת המאמר מגיעה לי זוגיות מושלמת יש ללחוץ כאן