פוקר כסלע מחלוקת בין בני זוג

קלפים

הסיפור מהצד שלה:

הצבתי לו אולטימטום או אני או הפוקר. לא מוכנה לוותר על זה יותר. כבר שנים שאני רבה איתו על זה, כל יום חמישי הוא הולך לשחק עם החברים שלו, יושבים כל הערב והוא חוזר בשלוש לפנות בוקר.
אני לא סובלת את החברים שלו של הפוקר, חבורה של אפסים, לא מבינה מה כל כך כיף במשחק המטומטם הזה. למה אי אפשר לעשות משהו אחר?
למה צריך להיפגש כל יום חמישי? למה שלא ייפגשו פעם בחודש? למה לשחק על כסף? למה בימי חמישי הוא לא יוצא איתי ומעדיף את החברים שלו על פניי?

הסיפור מהצד שלו:

כל השבוע אני עובד קשה, אחרי העבודה אני נותן 100% מעצמי לבית, לילדים ולמשפחה. אין לי זמן לנשום והזמן היחידי שיש לי למלא את המצבר זה להיפגש עם החברים שלי כל יום חמישי ולשחק איתם פוקר. זו חבורה קבועה עוד מלפני שהתחתנתי איתה. אמנם ההרכב השתנה כי חלק עזבו, אבל הגרעין הקבוע נשאר.
כיף לי להיפגש עם החברים שלי, הצעתי לאשתי לצאת איתה בימים אחרים אבל היא מתעקשת שזה יבוא על חשבון הפוקר.
היא רוצה שאוכיח לה שאני מעדיף אותה על פני החברים שלי ואני רוצה לשלב, גם וגם ולא או או.
כמו שאני מכבד את הזמן הפרטי שלה אפילו שהיא לא מנצלת אותו כך אני רוצה שהיא תכבד את הזמן שלי.

הסיפור שוב מהצד שלה:

גיליתי שהם מהמרים על יותר כסף ממה שהוא הבטיח לי. הוא סגר איתי על סכום של 200 שקל לשבוע וזה נראה לי הגיוני. כשחיטטתי לו בקבוצת הווצאפ של הפוקר שלו גיליתי שהם מהמרים על יותר, התפוצצתי עליו, צרחתי עליו כמו שלא צרחתי כבר הרבה זמן. הוא משקר לי, זה כמו בגידה מבחינתי. עכשיו אני עוד יותר בעמדה של אולטימטום, או אני או הפוקר.

הסיפור שוב מהצד שלו:

כולה הימרנו על 300 שקל, כשאני זוכה אין לה בעיות, היא לא באה בטענות, אבל אם אני מפסיד, מלחמות עולם.
היא דורשת ממני לעזוב את הפוקר. אבל במשחק הזה פעם מרוויחים ופעם מפסידים.
זה התראפיה שלי ואני לא מוכן לוותר על זה גם אם ימות העולם.
אני לא מוכן שהיא תתקשר אלי כל 10 דקות כשאני עם החברים שלי בפוקר ותתחיל לשאול אותי שאלות ולבוא אלי בטענות. אז אני סוגר את הטלפון ואז היא מתקשרת לחברים שלי וגם להם אני לא מסכים לענות לה. דורש מהם שיסננו אותה.
זה הזמן שלי ואני לא מוכן שהיא תתקשר אלי כל כך הרבה.

היא:

אני בשוק מזה שהוא מנתק לי את הטלפון כשאני מתקשרת אליו. זו חוצפה שאין כדוגמתה. אין מצב שחבר שלו יתקשר אליו והוא ינתק לו את הטלפון בפרצוף או יסנן אותו ולי הוא ניתק, סגר את המכשיר וגם החברים שלו לא עונים לי.
אני מתחילה לחשוב שאולי אם הוא משקר לי על הסכומים בפוקר ואם הוא לא עונה לי וסוגר את הטלפון, אולי יש לו מישהי? אולי הוא מסתיר איזו בגידה? היו דברים מעולם. לכן בפעם האחרונה שהוא ניתק לי את הטלפון וכיבה את המכשיר הנעתי את האוטו ונסעתי אליו ואל החברים שלו.
תפסתי אותם על חם משחקים פוקר. הם ישבו שם עם עשן הסיגריות, הבירות, הקלפים ורציתי לחנוק אותו. מה אם היה קורה משהו והוא לא היה זמין? איפה הוא חושב שהוא חי?

הוא:

כשראיתי אותה מופיעה בבית של החבר שלי בפרצוף זועם חשבתי שאני מת. גם מבושה, גם מכעס וגם מזה שהיא נזפה בי מול כולם כמו ילד קטן כאילו אני לא גבר. איזו השפלה. אני מרגיש שהיא לא מכבדת אותי, לא את הרצונות שלי, לא את החופש שאני לוקח לעצמי פעם בשבוע ולצערי אין עם מי לדבר. אני מתעקש על הפוקר עד הסוף כי על כל שאר הדברים האחרים שלי ויתרתי.

—————————————————————————————————————————————–

כל צד בטוח שהוא הצודק, כל צד מתבצר בעמדתו.
אני שומעת את העימות הזה שוב ושוב בקרב זוגות שפוקר הוא סלע המחלוקת ולא רק פוקר אם כי כל תחביב אחר.
איכשהו לפוקר יצא שם רע מאוד. נשים מתנגדות לזה נחרצות, גברים נהנים מזה נחרצות.
המטרה היא שהם יוכלו להבין מה הצרכים האמיתיים שלהם. כי גם אם הוא יוותר על הפוקר לא בטוח שהזוגיות שלהם תהיה מעולה.
עולים של צרכים של רצון בתשומת לב, רצון להרגיש יותר גבוה בסדר העדיפויות, מול צורך באוטונומיה, מרחב וחדר פרטי של אחד בלי שהשני יוכל להיכנס.
זוגיות היא חבל דק בין הרצון להיות ביחד לבין הרצון לנפרדות ולתחומי עניין שונים ולא תמיד זה נפגש.
פוקר זה רק הסימפטום של הזוגיות ולא בהכרח רק הסיבה.