למה החברה הישראלית מאוד שופטת בוגדים ובוגדות?

שיפוטיות של החברה כלפי מי שבוגד בזוגיות

אנחנו חיים בחברה סופר שיפוטית. אנשים חיים עם החרמנות האדירה שלהם, גם גברים וגם נשים. לא יודעים מה לעשות עם האירוטיקה המתפרצת גם שלהם וגם של אחרים, אבל שופטים אחרים בלי רחמנות.
כשגבר בוגד הוא נשפט על ידי נשים, שהוא מניאק, חושב על עצמו, מפרק משפחות, אגואיסט, חולה מין. גבר פחות יישפט על ידי החברים שלו כי בסתר ליבם הם ירגישו שהוא גבר, שהוא מגשים את עצמו, שהוא לא מוותר על הצרכים שלו תמורת משפחה, משכנתא והסעות לחוגים בין השעות 16:00 עד 20:00 בערב.

כשאשה בוגדת היא נשפטת על ידי 3 גורמים:

על ידי עצמה

כי האמונה שלה היא שמרגע שהתחתנה כל הצרכים וכל התשוקות שלה צריכות להיות מופנות רק לבעלה ולהנות מטיפוח הבית, המשפחה והילדים.

על ידי נשים אחרות

שחוששות ממנה, שבזות בה, שחוששות מהעוצמה האירוטית שהיא מקרינה , שנבגדו בעצמן והן בשנאה כלפי כל מי שבוגד או בוגדת, שמקנאות בה בסתר ליבן על האומץ שלה, שבוגדות בעצמן אבל מוקיעות את ההתנהגות שלה כדי להיראות צדיקות בעיני החברה. כי האמונה הרווחת שאשה לא צריכה לבגוד, שאשה לא צריכה להיות מינית, שאשה לא צריכה לחפש משהו אחר חוץ מבעלה. ואם מתעוררת אצלה תשוקה לאנשים אחרים היא צריכה לתעל זאת לחוגי אומנות, חוגי ספורט, אפייה, או פסיכולוג טוב שיוציא את השטויות האלו מהראש לה.

היא נשפטת על ידי גברים

שחושבים שהיא קלה להשגה, שהיא זונה, שהיא לא מכבדת את בעלה, אפילו שהיו מתים להיות איתה. ייתכן שהם בעצמם בוגדים בנשותיהם אבל מבזים נשים אחרות שעושות את אותו הדבר או מנסים להראות כלפי חוץ שהם הכי נאמנים בעולם כדי להרחיק מעל עצמם את האשמה.

 

לבגוד זה סוד קשה

זה אוכל את הנפש מבפנים כי יש כל כך הרבה סערות, מטענים וקשיים. כל כך הרבה התלבטויות, סבל, פחד, אשמה, קושי, חרדה, ניסיון להסוות את הסערה המתחוללת שמחפשים מישהו או מישהי לשתף את הסוד הזה.
לרוב מוצאים חדר וידוי בדמות חברה טובה שניתן לסמוך עליה.
לא תמיד החברה הטובה יכולה להכיל את העניין הזה כי זה מפעיל אצל כל אדם פחדים וחרדות קמאיים.
זה מפעיל אצל אנשים את הפחד שיעשו להם את זה ויבגדו בהם.
הם פוחדים שהם ימצאו את עצמם בסיטואציה הזאת ומנסים להדחיק.
בקרב ההורים שלהם היתה בגידה וראו את ההשלכות של זה עם נקיטת עמדה נגד הבוגד/ת.
הם מקנאים.
הם מחפשים זוגיות ולא מוצאים. מקנאים במי שיש 2 מערכות: חוקית וצדדית.
בגדו בהם וזה לוחץ להם על הטראומה.
הם שיפוטיים מתוך "מוסר" מתוך ציות לעשרת הדברות של לא תחמוד ולא תנאף ולא תשקר.

בגידה זה סוד ענק לכל הצדדים. לבוגד/ת, למאהב/ת הנשוי או הנשואה, לשותף הסוד וגם לנבגד/ת שיודע/ת הרבה פעמים שמשהו קורה אבל מת/ה מפחד לגלות את האמת.

החברה שלנו מוקיעה מאוד את נושא הבגידה

למה? כי אבני הלגו של החברה המודרנית שלנו היא המשפחה הגרעינית ואין כמו בגידה כדי לערער את יסודות החברה שלנו.
כולנו רוצים זוגות שיתחתנו, יביאו ילדים, ילכו לעבודה, ישלמו משכנתא, יגדלו כלב או חתול, יזדקנו בשלום וימותו מבלי לעורר מהומות.
אנחנו רוצים שקט תעשייתי בחברה הרועשת שלנו ובגידה מערערת את היציבות הנפשית שלנו, האישית שלנו כי זה יכול לקרות גם לנו, המשפחתית, החברתית, הכלכלית.
כי אם אפילו היחידה הגרעינית מתפרקת על מי נשאר לנו לסמוך?
פעם כפר שלם עזר למשפחות לגדל ילדים.
היום…. זה נופל על הורה אחד או במקרה הטוב שניים שכורעים תחת נטל הפרנסה והחיים המודרניים עם אינסוף הדרישות.
בגידה הופכת גם לאמצעי מפלט מפני הדרישות, המעמסה והשגרה ומצד שני מפרקת את יסודות החברה ומאיימת על הסדר החברתי ומכאן החרדות, השיפוטיות, הגינוי מקיר לקיר והיחס המזלזל לבוגדים ובוגדות.
גם המילה בגידה היא מילה ממש קשה. בוגדים בערכי המוסר, הדת, החברה, המדינה, המשפחה.

אני מתחילה לראות שינויים בדמות שינוי המבנה המשפחתי והזוגי, פוליאמוריה, זוגות שעוסקים בחילופי זוגות כאמצעי למניעת בגידות ועל זה אדבר במאמרים נוספים.

 

לקריאת המאמר למה בגדת? אני רוצה הסברים

 

צילה שנהר יועצת זוגית אישית ומגשרת
קליניקה בכפר ורדים בצפון ובכל הארץ והעולם באמצעות הסקייפ
לקביעת פגישת היכרות 0506402526

 

אתה גבר ואתה נבגד? לחץ כאן להדרכות

את אשה ואת נבגדת? לחצי כאן להדרכות?